Dnia 21 listopada 2018r. w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Bartoszycach w grupie II odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”.

Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście, a wśród nich: rodzice dzieci, Zastępca Burmistrza Miasta Bartoszyce – pani Monika Rejf, Telewizja Bart-Sat i oczywiście dyrektor naszego przedszkola – pani Irena Czarnecka. Zanim dzieci otrzymały pasowanie, zaprezentowały gościom wszystko to, czego nauczyły się do tej pory w przedszkolu. Były piosenki, tańce a także wiersze. Trzylatki złożyły ślubowanie oraz zostały pasowane na przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy, medale i inne atrakcyjne niespodzianki. Od dnia dzisiejszego grupa II będzie nosiła nazwę „KOTKI”.