„Czytaj, by być pewnym siebie, Czytaj, by być w siódmym niebie,
Czytaj żeby więcej wiedzieć, Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
Czytaj, żeby poznać świat, Czytaj, nieważne ile masz lat."

Dnia 07.12.18 r. w naszym przedszkolu odbyła się XII edycja Mikołajkowego Czytania. „Mikołajkowe Czytanie" to podsumowanie akcji czytelniczej oraz wyróżnienie dzieci za efektywne czytelnictwo w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach. Podczas uroczystości towarzyszyli nam zaproszeni goście: p. Piotr Petrykowski - burmistrz miasta Bartoszyce; p. Władysław Bogdanowicz- zastępca Starosty powiatu Bartoszyckiego; p. Martyna Matusiak- reprezentująca Biuro poselskie posła p. Adama Ołdakowskiego; p. Zdzisław Żytko- dyrektor Zespołu Administracyjnego Oświaty; p. Grzegorz Monkiewicz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dyrektorki przedszkoli: p. Anna Chilimończyk- dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2; p. Anna Trzcińska- dyrektor Przedszkola Publicznego nr 4; p. Urszula Krajewska- dyrektor Przedszkola Publicznego nr 6; p. Krystyna Liberna- dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka" ; p. Anna Korejwo - dyrektor Przedszkola Gminnego; dyrektor naszego przedszkola p. Irena Czarnecka, oraz wszystkie zaproszone Dzieci wraz z Rodzicami. Podczas Mikołajkowej uroczystości z zaciekawieniem obejrzeliśmy przepiękną inscenizację pt: „Zimowa Bajka", w wykonaniu dzieci 4, 5, 6 letnich, uczęszczających na warsztaty teatralno-muzyczne w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że każdy w tym dniu, chociaż przez chwilę, poczuł już zapach i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.