Warsztaty teatralno-muzyczne to bezpłatne

zajęcia dodatkowe organizowane w naszym przedszkolu. Uczestniczą w nich dzieci 5 i 6-letnie, przejawiające zdolności teatralne i muzyczne. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu, w każdą środę od godz. 14.45 do godz. 15.30. i prowadzą je panie: Monika Kostrzewa i Jadwiga Majcher.

Dzieci uczęszczające na warsztaty teatralno-muzyczne zostały wytypowane przez nauczycielki grup 5 i 6-latków. W zajęciach uczestniczy 12 dzieci podzielonych na dwie grupy, z czego 5 z grupy „Biedronki”, 4 z grupy „Żabki” i 3 z grupy „Misie”. Prowadzone warsztaty rozwijają uzdolnienia aktorskie dzieci oraz wspomagają ich wiarę we własne siły i możliwości. Podczas zajęć dzieci przygotowują się do odgrywania ról, recytowania krótkich utworów wierszowanych i śpiewania piosenek rozwijając jednocześnie swoje umiejętności aktorskie i muzyczne.

Dzieci chętnie podejmują działania teatralne wykazując się inwencją twórczą, fantazją i wyobraźnią.

W tym roku szkolnym dzieci zaprezentowały nabyte podczas warsztatów umiejętności podczas odgrywania inscenizacji teatralnej pt: „Zimowa bajka”. Przedstawienie to prezentowaliśmy w grudniu rodzicom, przedszkolakom i personelowi z naszego przedszkola, władzom miasta i powiatu oraz dyrektorom przedszkoli i Miejskiej Biblioteki Publicznej podczas „XII Edycji Mikołajkowego Czytania”, przedszkolakom ze wszystkich bartoszyckich przedszkoli i uczniom z klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Bartoszycach oraz mieszkańcom miasta poprzez transmisję w telewizji kablowej Bart - sat.

Rodzice uczestników naszych warsztatów pomagają nam ćwicząc z dziećmi role oraz szykując im piękne stroje. Dzięki naszej wspólnej pracy każde przygotowywane przedstawienie jest piękne i bardzo wyjątkowe.