„WITAJ WIOSNO, ZOSTAŃ Z NAMI, POWITAMY CIĘ BRAWAMI”. Dnia 21 marca 2019r. pod tym hasłem cała społeczność przedszkolna powitała radośnie wiosnę. W naszym przedszkolu panował wiosenny nastrój.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniach 18-20 grudnia we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe. W młodszych grupach dzieci 3 letnich jak co roku w atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas rodzice, którzy wcielając się w rolę aktorów przedstawili Jasełka dla dzieci.

Dnia 14.12.2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbył się III powiatowy konkurs kolęd i piosenek świątecznych. Członkowie Jury postanowiło wyróżnić Amelkę Stec z grupy „Biedronki" oraz Aleksandrę Bukowską z grupy „Żabki".

„Czytaj, by być pewnym siebie, Czytaj, by być w siódmym niebie,
Czytaj żeby więcej wiedzieć, Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
Czytaj, żeby poznać świat, Czytaj, nieważne ile masz lat."

W przeddzień Mikołajek nasze Przedszkole postawiło na spotkanie z muzyką i zabawą. Była to okazja do wprowadzenia świątecznego klimatu oraz świetnej zabawy.

Uroczystość nadania grupie I nazwy „Motylki” odbyła się w listopadzie 2018r. Na pasowanie przybyła pani Monika Rejf – zastępca Burmistrza Miasta Bartoszyce, pani dyrektor oraz rodzice.

Dnia 21 listopada 2018r. w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Bartoszycach w grupie II odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”.

Dawcy krwi mieli swoje święto w Bartoszycach. Z tej okazji 17 listopada 2018 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował Akademię Honorowych Dawców Krwi.

Dnia 9 listopada 2018r. dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 obchodziły uroczystość z okazji 100 lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość poprowadziły dzieci 6-letnie z grupy „Żabki” prezentując tańce i wiersze, a także Rada Pedagogiczna, która wykonała pieśni patriotyczne.

W kościele św. Brunona w Bartoszycach w ramach XVIII Dnia Papieskiego odbył się koncert ku czci św. Jana Pawła II. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci 4-5- letnie z grupy ,,Misie''.

Dnia 12.10.18 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkie grupy uczestniczyły w uroczystym spotkaniu zorganizowanym przez grupę „Biedronki".