Już wiadomo- do świąt się nie zobaczymy.

Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci jak i o Was drodzy Rodzice.

Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na sytuacje problemowe. Dzieci w przedszkolu „uczą się” świata poprzez zabawę.

Przytoczę zapis podstawy programowej: „Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych  dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których  spełnieniem  powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa (…).

Na stronie internetowej naszego przedszkola w zakładce „Galeria prac dzieci” pojawią się zdjęcia Waszych zabaw z dziećmi nadsyłane do nauczycieli potwierdzające  pracę z dzieckiem  w domu .

Poprzez preferowane przez Was sposoby komunikacji, Wasi nauczyciele –  będą zamieszczać propozycje materiałów w możliwych formach ich realizacji poprzez dziecko w domu.

Nasi nauczyciele zawsze chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania, poprzez  kontakty zwyczajowo ustalone i przyjęte.

Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić? Pozwólmy wybierać. Dziecko świetnie rozwija się nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień. Zachęcajmy do sprzątania, pielęgnujmy higienę, a szczególnie  CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM nie tylko teraz - zawsze znajdźmy ten czas. Bo może zdarzyć się tak ze po Epidemii dziecko powie: Mamo, Tato jak był koronawirus, to było fajnie, bo bawiliście się ze mną.

Życzę wszystkim Zdrowia i  Wytrwałości. Zapraszam również do kontaktu mailowego przedszkola- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Odpowiem na wszystkie nurtujące Państwa pytania dotyczące spraw przedszkolnych.

Irena Czarnecka- dyrektor przedszkola