Dawcy krwi mieli swoje święto w Bartoszycach. Z tej okazji 17 listopada 2018 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował Akademię Honorowych Dawców Krwi.

To jedna z nielicznych okazji do wyrażenia krwiodawcom wdzięczności i okazania wielkiego szacunku za ich bezinteresowną ofiarę krwi. Uroczystość uświetniły dzieci z grupy „Biedronki” z naszego przedszkola. Podczas swojego występu zaprezentowały tańce, wiersze oraz piosenki zachęcające do prowadzenia zdrowego trybu życia. Przedszkolaki w przebraniach warzyw i owoców prezentowały zasady kształtujące pozytywne postawy zdrowotne, bo przecież tylko zdrowy człowiek może oddać swoją krew. Za swój występ przedszkolaki otrzymały od organizatorów akademii podziękowania oraz drobne upominki.